21. Festiwal Jazz Jantar. Kompletny program koncertów !

21. Festiwal Jazz Jantar.

Oto kompletny spis koncertów, które odbędą się w jesienią w ramach 21. Festiwalu Jazz Jantar w Klubie Żak.

26.10.2018 / G.20.00

RACZKOWSKI/KOSTKA DUO / Młoda Polska

Franciszek Raczkowski – piano / Mikołaj Kostka - violin

KAMIL PIOTROWICZ SEXTET / nowy album / Młoda Polska / premiera

Kamil Piotrowicz – piano / Emil Miszk – trumpet /  Piotr Chęcki – saxophone /  Andrzej Święs – double bass / Kuba Więcek – alto saxophone / Krzysztof Szmańda – drums

 

27.10.2018 / G.20.00

CUKIER / Third Source / Młoda Polska / przedpremiera

Michał Kasperek – drums, objects / Piotr Mełech – clarinet, bass clarinet / Łukasz Kacperczyk – electronics

BRAVE NOISES  / Young Lithuania / Pierwszy raz w Polsce

Mantvydas Pranulis – keyboards / Arminas Bižys - baritone saxophone / Kazimieras Jušinskas - alto saxophone / Mindaugas Stumbras – guitar / Ernest Germanovič – bass / Domas Snarskis – drums

 

28.10.2018 / G.17.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską (wstęp wolny)

 

28.10.2018 / G.19.00

POKUSA XXL / Młoda Polska / premiera

Natan Kryszk – saxophone / Tymek Bryndal – bass / Teo Olter – drums / Małgorzata Wrzosek – voice / Kuba Więcek – alto saxophone / Tomasz Duda – saxophone / Piotr Pawlak – guitar / Dominika Korzeniecka - drums
BINKER GOLDING BAND / Young Britain / Pierwszy raz w Polsce / premiera

Binker Golding – saxophone / Joe Armon-Jones – piano / Dan Casimir – double bass / Sam Jones - drums

 

8.11.2018 / G.19.00

IRREVERSIBLE ENTANGLEMENTS / Avant Days

Camae Ayewa - voice / Keir Neuringer - alto saxophone / Aquiles Navarro - trumpet / Luke Stewart - double bass / Tcheser Holmes - drums

JOSEF LEIMBERG / All That Jazz / pierwszy raz w Polsce

Josef Leimberg – trumpet / Matthew Little – keyboardist / Tracy Wanname – bass  clarinet, saxophone and flute / Anand Benette – guitar / Sanjaya Ajaye – bass / William Logan – drums

 

9.11.2018 / G.20.00

GEORGE BURTON QUINTET / Young America / pierwszy raz w Polsce

George Burton – piano / Jason Palmer – trumpet / Tim Warfield – saxophone /  Pablo Menares – bass / Wayne Smith Jr. - drums

VIJAY IYER SEXTET / Far from Over / All That Jazz

Vijay Iyer – piano / Steve Lehman – alto saxophone / Mark Shim – tenor saxophone / Graham Haynes – cornet, flugelhorn / Stephan Crump – double bass / Jeremy Dutton – drums

 

10.11.2018 / G.20.00

CHRIS PITSIOKOS / CP Unit / Young America / pierwszy raz w Polsce

Chris Pitsiokos - alto saxophone, electronics / Sam Lisabeth - electric guitar / Henry Fraser - electric bass / Jason Nazary – drums

MARY HALVORSON OCTET / Away With You / Avant Days / polska premiera

Mary Halvorson – guitar / Susan Alcorn - pedal steel guitar / Jonathan Finlayson – trumpet /  Jon Irabagon - alto saxophone / Ingrid Laubrock - tenor saxophone / Jacob Garchik -  trombone / John Hébert – bass / Ches Smith – drums

 

11.11.2018 / G.19.00

VIBE QUARTET / Młoda Polska / premiera

Michał Puchowski - vibraphone / Franciszek Raczkowski - piano, keys / Mateusz Szewczyk - double bass, bass guitar / Max Olszewski - drums

MAREK NAPIÓRKOWSKI / WAW-NYC / Polska Scena Jazzowa

Marek Napiórkowski – guitar / Manuel Valera – piano / Andrzej Święs – bass, double bass /
Clarence Penn – drums

 

12.11.2018 / G.19.00

DILLALUDE / Iceland.NOW / pierwszy raz w Polsce

Ari Bragi Kárason - synths, trumpet and effects / Benni B-Ruff - decks and sampler / Magnús Tryggvason – drums / Steingrímur Teague - keys and synths

AARON DIEHL TRIO / All That Jazz

Aaron Diehl - piano / Paul Sikivie – double bass / Lawrence Leathers - drums

 

14.11.2018 / G.19.00

THE THING WITH FIVE EYES / Noirabesque / Avant Days / pierwszy raz w Polsce

Jason Köhnen - samplers, laptop, drums / Mohammed Antar – flute / Jean Christophe Bournine – double bass / Dimitry Globa-Mikhailenko - oud

EVANS/DAHL/PRIDE / PULVERIZE THE SOUND / Avant Days
Peter Evans – trumpet / Tim Dahl - electric bass / Mike Pride - drums

 

15.11.2018  / G.19.00

SNOWPOET / Thought You Knew / Young Britain / pierwszy raz w Polsce

Lauren Kinsella – vocal / Chris Hyson - electric bass, double bass, piano, synths / Josh Arcoleo – saxophone / Nick Costley-White – guitar / Matt Robinson – piano / Dave Hamblett – drums

GREG FOX QUADRINITY / The Gradual Progression / Avant Days / polska premiera

Michael Beharie - guitar / Maria Grand - tenor saxophone / Justin Frye - bass / Greg Fox - drums, percussion

 

16.11.2018 / G.20.00

ROLLER TRIO / New Devices / Young Britain / pierwszy raz w Polsce

James Mainwaring - saxophone, electronics / Chris Sharkey - guitar, bass, electronics / Luke Reddin-Williams – drums, electronics

JAMES BRANDON LEWIS TRIO FEATURING ANTHONY PIROG / Young America 
James Brandon Lewis – tenor saxophone / Luke Stewart – electric bass / Anthony Pirog – guitar / Warren Trae Crudup III – drums /

 

17.11.2018 / G.20.00

YAZZ AHMED / La Saboteuse / Young Britain / pierwszy raz w Polsce

Yazz Ahmed - trumpet / Ralph Wyld – vibraphone / David Mannington – bass / Martin France - drums

HAILU MERGIA / Lala Belu / All That Jazz / polska premiera

Hailu Mergia - electric piano, organ, melodica, accordion, vocals / Alemseged Kebede-Anissa - electric bass / Kenneth Courtney Joseph – drums

 

18.11.2018 / G.19.00

JAMES HOLDEN & THE ANIMAL SPIRITS / The Animal Spirits / Avant Days

Marcus Hamblett – cornet / Etienne Jaumet - saxophone / James Holden - modular synth / Tim Page - drums

 

Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

 

Aktualności